Wiadomości z Łazisk Górnych

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa pieszych

  • Dodano: 2022-03-23 06:30, aktualizacja: 2022-03-22 19:27

Poprawa bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego jest głównym celem działań, prowadzonych wczoraj przez policjantów śląskiej drogówki.

Ochrona bezpieczeństwa pieszych

Od początku roku na drogach województwa śląskiego zginęło już 17 pieszych. W trakcie akcji stróże prawa będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Nie będzie taryfy ulgowej dla niebezpiecznych manewrów wyprzedzania przed przejściem, czy omijania pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

W trakcie policyjnej akcji mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na niewłaściwe i niebezpieczne zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Przypomina się, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców wyprzedzających na przejściu lub omijających pojazd, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Wykroczenia te, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, zagrożone są mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również