Wiadomości z Łazisk Górnych

Wypadki z udziałem motocyklistów - apel dla kierujących

  • Dodano: 2020-09-22 06:30, aktualizacja: 2020-09-21 15:25

Na terenie powiatu mikołowskiego odnotowano wczoraj dwa wypadki z udziałem motocyklistów.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku odpowiedzialność za zdarzenie ponoszą kierujący samochodami

Zderzenie z jednośladem to skutek niezachowania ostrożności i złamania elementarnych zasad ruchu drogowego. Życiu poszkodowanych nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Choć ilość zdarzeń z udziałem motocyklistów w powiecie nie jest zatrważająca, policjanci mikołowskiej drogówki apelują o ostrożność!

  • 20 września, godzina 17:25, Gostyń, ulica Drzymały: kierująca samochodem marki kia, 45-letnia mieszkanka Łazisk Górnych, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, na łuku drogi, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym z naprzeciwka kierującym motocyklem 45-letnim wyrzaninem. Mężczyzna, z urazem barku, trafił do mikołowskiego szpitala. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
  • 21 września, godzina 05:44, Mikołów, ulica Gliwicka: według wstępnych ustaleń kierujący samochodem fiat stilo, 31-letni mikołowianin, podczas manewru włączania się do ruchu, wyjeżdżając z terenu posesji, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od Gliwic w stronę centrum Mikołowa kierującemu motocyklem, 39-letniemu rudzianinowi. W wyniku zderzenia się pojazdów, motocyklista został przetransportowany do miejscowego szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz urazem kończyny dolnej. Kierowcy osobówki mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę, stosowanie się do przepisów drogowych i wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze. W ten sposób wszyscy mamy szansę szczęśliwie dotrzeć do wyznaczonego celu podróży.

Komentarze (1)    dodaj »

  • 2,1 s do setki

    Wariacje na temat. Facet wyjeżdża z posesji. Patrzy w lewo, potem w prawo, potem znowu w lewo... I rusza. I włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo na jadącym 230km/h motocykliście. To nie zdarza się często. To się zdarza bardzo często. A to jeszcze ci jeżdżący wolniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również