Wiadomości z Łazisk Górnych

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierujący i pasażerka trafili do szpitala

  • Dodano: 2020-12-09 06:30, aktualizacja: 2020-12-08 18:14

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu osobowym renault, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na skutek wypadku poszkodowane zostały 3 osoby.

Do wypadku na mikołowskim odcinku DK 81 doszło 6 grudnia około godziny 06:40. Na skrzyżowaniu tzw. wiślanki oraz ulicy Wyzwolenia zderzyły się dwa samochody osobowe. Okazało się, że kierujący renault 76-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku Katowic, wjechał na skrzyżowanie, gdy sygnalizator wskazywał czerwone światło i doprowadził do wypadku. Zderzył się bowiem z prawidłowo jadącą w kierunku Gliwic kierującą pojazdem marki toyota 38-letnią mikołowianką.

Oboje kierujący oraz pasażerka renault trafili do szpitala

Z informacji przekazanej przez lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcy wypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Dzięki sygnalizacji świetlnej skrzyżowania stają się bardziej bezpieczne. Jest to jednak możliwe tylko pod warunkiem, że kierowcy stosują się do sygnałów, które widzą.

Apeluje się do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również