Wiadomości z Łazisk Górnych

W Łaziskach Górnych zlikwidowano nielegalne automaty do gier hazardowych

  • Dodano: 2020-09-11 07:00, aktualizacja: 2020-09-11 07:12

Policjanci mikołowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli do jednego z lokali, w którym znajdowały się automaty do gier hazardowych.

Dzięki rozpoznaniu dzielnicowego jednej z łaziskich dzielnic, policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy, udało się wejść do jednego z lokali przy ulicy Wyrskiej i zarekwirować dwa automaty do gier hazardowych. 9 września), jak zawsze, policjantom towarzyszyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Dodatkowo mundurowi zarekwirowali gotówkę w kwocie 500 złotych.

Wartość automatów to około 8 tysięcy złotych

Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za zorganizowanie tego procederu.

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych

W Łaziskach Górnych zlikwidowano nielegalne automaty do gier hazardowych

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • michał widuch

    To psycho fans dostało po kieszeni

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.