Wiadomości z Łazisk Górnych

W Łaziskach Górnych zlikwidowano nielegalne automaty do gier hazardowych

  • Dodano: 2020-09-11 07:00, aktualizacja: 2020-09-11 07:12

Policjanci mikołowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli do jednego z lokali, w którym znajdowały się automaty do gier hazardowych.

Dzięki rozpoznaniu dzielnicowego jednej z łaziskich dzielnic, policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy, udało się wejść do jednego z lokali przy ulicy Wyrskiej i zarekwirować dwa automaty do gier hazardowych. 9 września), jak zawsze, policjantom towarzyszyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Dodatkowo mundurowi zarekwirowali gotówkę w kwocie 500 złotych.

Wartość automatów to około 8 tysięcy złotych

Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za zorganizowanie tego procederu.

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych

W Łaziskach Górnych zlikwidowano nielegalne automaty do gier hazardowych

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • michał widuch

    To psycho fans dostało po kieszeni

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.