Wiadomości z Łazisk Górnych

W drodze na nocną służbę zatrzymał pijanego kierowce

  • Dodano: 2021-04-19 09:30

Policjant łaziskiej patrolówki, na co dzień mieszkający w Kobiórze, właśnie jechał na nocną służbę. Po drodze postanowił wstąpić do miejscowego sklepu. W tym samym czasie na zakupy przyjechał młody, wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Pijany kierujący został ujęty i przekazany pszczyńskiej drogówce.

Do ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w minioną sobotę (17 kwietnia) około godziny 20:30 w Kobiórze na ulicy Centralnej. Pełniący służbę w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych st.post. Mateusz Czech właśnie jechał na służbę. Postanowił wejść jeszcze do pobliskiego sklepu. Kiedy parkował samochód, w tym samym momencie pod sklep podjechał samochód marki bmw. Wysiadł z niego młody mężczyzna, który chwiejnym krokiem wszedł do środka i bełkotliwą mową zwrócił się do ekspedientki.

Policjant natychmiast ujął nietrzeźwego kierowcę i zadzwonił po wsparcie pszczyńskiej Policji. Mundurowi z drogówki poddali wskazanego mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik był spory - ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przykład ten jest kolejnym dowodem na to, że wstępując w szeregi policyjnej formacji, służbę pełni się 24 godziny na dobę. Szybka i jedyna słuszna w tej sytuacji reakcja łaziskiego policjanta zakończyła niebezpieczną podróż pijanego 23-latka. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy. Z uwagi na brak badań technicznych pojazdu policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również