Wiadomości z Łazisk Górnych

W cyklu profilaktycznych spotkań z uczniami

  • Dodano: 2020-12-16 07:00, aktualizacja: 2020-12-15 20:00

Mimo trwającej epidemii oraz znacznie zmniejszonej społecznej aktywności policyjni profilaktycy cały czas prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą miejscowych szkół.

Od października br. mikołowscy policjanci regularnie spotykają się z uczniami działających na terenie powiatu placówek szkolnych, z którymi omawiają zagadnienia związane z cyberprzestępczością.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia prowadzone są zdalnie

Udział mundurowych w tych spotkaniach ma charakter profilaktyczny, a celem jest powtórka z dotychczas prowadzonych przez policjantów tradycyjnych lekcji w klasach.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że uczniowie korzystają z Internetu nie zawsze w odpowiedni sposób i z należytym przeznaczeniem. Okazuje się, że niektóre zachowania młodzieży w sieci są naganne i pomimo interwencji rodziców, nauczycieli, dyrektorów, uczniowie nadal nie wyciągają wniosków, w związku z czym problem nadal pozostaje.

Odpowiedzią funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie jest kontynuacja działań profilaktycznych w zakresie cyber - zagrożeń. W porozumieniu z dyrektorami szkół policjanci spotykają się wirtualnie z kolejnymi grupami uczniów, których informują o konsekwencjach prawnych z tytułu popełnienia czynu karalnego oraz prezentowania zachowań świadczących o demoralizacji.

Podczas zajęć omawiane są wybrane artykuły z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich 

Młodzież zachęcana jest korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i stosowania zasad netykiety.

Wczoraj zajęcia zostały przeprowadzone z uczniami klas VII i VIII w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W celu zaplanowania kolejnych spotkań policjanci zapraszają do kontaktu z mł.asp. Arturem Ceranem z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy pod numerem telefonu 47 85 582 67 lub 695 671 286.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również