Wiadomości z Łazisk Górnych

W cyklu profilaktycznych spotkań z uczniami

  • Dodano: 2020-12-16 07:00, aktualizacja: 2020-12-15 20:00

Mimo trwającej epidemii oraz znacznie zmniejszonej społecznej aktywności policyjni profilaktycy cały czas prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą miejscowych szkół.

Od października br. mikołowscy policjanci regularnie spotykają się z uczniami działających na terenie powiatu placówek szkolnych, z którymi omawiają zagadnienia związane z cyberprzestępczością.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia prowadzone są zdalnie

Udział mundurowych w tych spotkaniach ma charakter profilaktyczny, a celem jest powtórka z dotychczas prowadzonych przez policjantów tradycyjnych lekcji w klasach.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że uczniowie korzystają z Internetu nie zawsze w odpowiedni sposób i z należytym przeznaczeniem. Okazuje się, że niektóre zachowania młodzieży w sieci są naganne i pomimo interwencji rodziców, nauczycieli, dyrektorów, uczniowie nadal nie wyciągają wniosków, w związku z czym problem nadal pozostaje.

Odpowiedzią funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie jest kontynuacja działań profilaktycznych w zakresie cyber - zagrożeń. W porozumieniu z dyrektorami szkół policjanci spotykają się wirtualnie z kolejnymi grupami uczniów, których informują o konsekwencjach prawnych z tytułu popełnienia czynu karalnego oraz prezentowania zachowań świadczących o demoralizacji.

Podczas zajęć omawiane są wybrane artykuły z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich 

Młodzież zachęcana jest korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i stosowania zasad netykiety.

Wczoraj zajęcia zostały przeprowadzone z uczniami klas VII i VIII w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W celu zaplanowania kolejnych spotkań policjanci zapraszają do kontaktu z mł.asp. Arturem Ceranem z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy pod numerem telefonu 47 85 582 67 lub 695 671 286.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.