Wiadomości z Łazisk Górnych

Uszkodzona karoseria, 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych

  • Dodano: 2022-10-05 06:15, aktualizacja: 2022-10-04 18:28

Chwila nieuwagi i braku koncentracji kierującego osobówką doprowadziła do kolizji na jednym z głównych skrzyżowań w Łaziskach Górnych. 43-latek wjechał na nie na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 05.00 na skrzyżowaniu DK 81 i ulicy Cieszyńskiej w Łaziskach Górnych. Kierujący samochodem marki hyundai 43-latek wjechał na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym "wiślanką" w kierunku Mikołowa fordem. W rozmowie z policjantami sprawca kolizji przyznał, że zwyczajnie zamyślił się i przez własną nieuwagę doprowadził do zderzenia pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Ze względu na znaczne uszkodzenia karoserii, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut. 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo - pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie oraz koncentrację i czujność, mamy realny wpływ na to, co dzieje się na drodze! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również