Wiadomości z Łazisk Górnych

Uczniowie łaziskiej szkoły podstawowej z wizytą w miejscowym komisariacie policji

  • Dodano: 2023-11-02 10:15

W miniony wtorek do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych przyszli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 3. Wizyta dzieci miała wymiar profilaktyczny i edukacyjny. Młodzi łaziszczanie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda służba komendanta jednostki, dzielnicowych oraz policjantów referatu kryminalnego.

Ostatni dzień października w łaziskiej jednostce Policji przebiegł nieco inaczej niż dotychczas

Mundurowych odwiedzili uczniowie jednej z łaziskich podstawówek. Celem ich wizyty był przede wszystkim wymiar edukacyjny i profilaktyczny. Dzieci miały możliwość obejrzenia budynku komisariatu oraz przyjrzeć się temu, jak wygląda klasyczny dzień pracy komendanta jednostki, poszczególnych dzielnicowych oraz kryminalnych.

Oprócz dawki wiedzy na temat zawodu policjanta, uczniowie łaziskiej "trójki" otrzymali "porcję" porad związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W okresie jesiennym i zbliżającej się zimy zagrożenia dla pieszych nie brakuje, stąd też obowiązkowym elementem wizyty było przypomnienie dzieciom podstawowych reguł tzw. kodeksu drogowego.

Dzielnicowi zachęcali do noszenia odblaskowych elementów, które są niezbędne w zakresie poprawy widoczności niechronionych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również