Wiadomości z Łazisk Górnych

Tymczasowy areszt dla 35-letniego rozbojarza

  • Dodano: 2020-01-24 10:45

Sąd Rejonowy w Mikołowie przychylił się do wniosku policjantów o areszt dla 35-latka z Łazisk Górnych.

Mężczyzna jest podejrzany między innymi o dokonanie rozboju w Mikołowie, a także o kilka innych przestępstw, w tym przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.

Sprawca został zatrzymany zaraz po tym, jak dopuścił się kolejnej napaści

Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za rozbój mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, jednak kara może zostać zwiększona o połowę.

Miejscowi policjanci znają 35-letniego mieszkańca Łazisk Górnych. Mężczyzna niejednokrotnie dopuszczał się szeregu wykroczeń związanych z zakłócaniem porządku w miejscach publicznych, jak i wśród najbliższych współlokatorów. W ostatnich miesiącach ubiegłego roku, działając na terenie Łazisk Górnych, po raz kolejny dopuścił się przestępstw m.in. kradzieży, a także stosowania gróźb i przemocy wobec innych osób.

W minioną niedzielę 35-latek po raz kolejny trafił w ręce policjantów. Mimo iż wcześniej odsiadywał karę więzienia za rozbój, nie miał oporów przed dokonaniem kolejnego. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu pokrzywdzonego, który w mikołowskiej komendzie zawiadomił policjantów, że w centrum Mikołowa został pobity i okradziony. Natychmiastowa reakcji mundurowych z miejscowego patrolu doprowadziła do zatrzymania sprawcy rozboju. Według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec Łazisk Górnych najpierw uderzył 42-latka, a następnie skradł mu pieniądze i dowód osobisty.

We wtorek, 35-latek usłyszał zarzuty rozboju, zmuszenia do określonego zachowania, kradzieży oraz stosowania przemocy wobec świadka. Za rozbój mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, jednak zgodnie z przepisami kodeksu karnego, w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również