Wiadomości z Łazisk Górnych

Szkoła Podstawowa w Łaziskach Górnych wygrała Podwórko Nivea

  • Dodano: 2021-07-19 13:30

W piątek 16 lipca zakończyło się głosowanie i oficjalnie Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych wygrała Podwórko Nivea, zajmując 5. miejsce w konkursie. W całej Polsce powstanie 20 takich podwórek.

20 Podwórek Nivea w całej Polsce

W całej Polsce w tym roku powstanie 20 Podwórek Nivea, a jedno z nich będzie w Łaziskach Górnych. Pierwsza piątka lokalizacji została wybrana w początkowym etapie konkursu przez jury, które oceniało nadesłane wcześniej prace konkursowe. Pozostałe 15 lokalizacji zostało wybrane przez internautów poprzez internetowe głosowanie, które trwało od 24 maja do 15 lipca. Podwórko wygrała pierwsza piątka lokalizacji z każdej z trzech kategorii, podzielonych w zależności od liczby mieszkańców danego miasta.

Łaziska Górne wygrały Podwórko Nivea

Jedno z podwórek powstanie jeszcze w tym roku w Łaziskach Górnych, które zajęły 5. miejsce w kategorii od 20 do 60 tys. mieszkańców z liczbą głosów 10 660.

- To dzięki mobilizacji wielu ludzi, codziennemu głosowaniu, udostępnianiu informacji, przesyłaniu linków i poszerzania grona zaangażowanych, na łaziską lokalizację oddano ponad 10 tysięcy głosów, a tym samym znalazła się ona w gronie zwycięzców! - przekazuje Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych.

Czym jest Podwórko Nivea?

Jak przekazują organizatorzy konkursu, Podwórko Nivea to jedyne w swoim rodzaju miejsce, każde o rynkowej wartości 250 tys. zł., które dzięki nowoczesnym sprzętom zachęca dzieci do spędzania czasu razem.

Atrakcje, w które zostanie wyposażone każde podwórko to: wesoła huśtawka, trampolina, kubik do wspinaczki, piaskownica z torem do gry w kapsle, karuzela integracyjna, zjeżdżalnia, planetarium, urządzenie do balansowania, huśtawka ważka, tablice z grami i tuby.

Firma NIVEA od 20 lat angażuje się w akcje społeczne, a do tej pory wybudowała już 160 podwórek dla dzieci w całej Polsce.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.