Wiadomości z Łazisk Górnych

Sprawna akcja ratunkowa policjantów z Łazisk Górnych. Pracownik kopalni uratowany

  • Dodano: 2023-07-19 10:45

Około półtorej godziny trwało udzielanie pierwszej pomocy nieprzytomnemu pracownikowi łaziskiej kopalni, który w poniedziałkowe popołudnie zasłabł w jednym pomieszczeń biurowych. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z miejscowego komisariatu i rozpoczęli długą i bardzo ciężką resuscytację. Mieszkaniec Żor odzyskał funkcje życiowe i trafił do szpitala.

Okoliczności akcji ratowniczej 

W poniedziałek (17 lipca) około godziny 13.30 dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z pomieszczeń biurowych kopalni leży nieprzytomny mężczyzna. Skierowani na miejsce trzej policjanci stwierdzili zatrzymanie akcji serca i natychmiast rozpoczęli resuscytację. Mundurowi użyli, będącego na wyposażeniu kopalni, defibrylatora. Po około 20 minutach od pierwszych czynności do akcji ratowania życia 70-latka przystąpił także zespół karetki pogotowia. Podczas gdy policjanci, zmieniając się co chwila, uciskali klatkę piersiową poszkodowanego, ratownicy medyczni podawali leki. Po kolejnej godzinie ciężkiej walki nieprzytomny mężczyzna zaczął oddychać, co pozwoliło na jego transport do szpitala.

Szybka reakcja policjantów z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych

Jeden z ratowników medycznych podziękował policjantom współpracę i uratowanie życia 70-latka mówiąc, że to niewątpliwie efekt szybkiego, zdecydowanego i profesjonalnego udzielenia pomocy medycznej.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również