Wiadomości z Łazisk Górnych

Śledczy wyjaśniają okoliczności pożaru w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2019-10-25 12:45

Mikołowscy śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności wybuchu pożaru na terenie firmy zajmującej się skupem i sprzedażą drewnianych palet w Łaziskach Górnych.

Ogień pojawił się wczoraj po godzinie 03.00 nad ranem. Zniszczeniu uległo pomieszczenie suszarni wraz ze znajdującym się tam materiałem drzewnym. Spalone zostały także części karoserii ciężarówki znajdującej się na terenie firmy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz 7 jednostek straży pożarnej

24 października godzinie 03:37 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie Łazisk Górnych. Do zdarzenia doszło na terenie firmy, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu, sprzedaży i produkcji drewnianych palet. Na miejscu pracowali strażacy, a po zakończeniu akcji gaśniczej czynności rozpoczęli także mundurowi. Straty objęły pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdował się między innymi piec do osuszania palet i część materiału drzewnego. Ogień zajął także ciężarówkę zaparkowaną tuż przy suszarni.

Wczoraj grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych oraz mikołowskiej komendy policji, wspólnie z prokuratorem oraz biegłym z zakresu pożarnictwa, przeprowadzali oględziny tego miejsca, ustalając szczegółowe przyczyny oraz okoliczności pożaru. Kluczowa w tym zakresie jest bowiem opinia biegłego, która na chwilę obecną nie jest jeszcze znana.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.