Wiadomości z Łazisk Górnych

Śledczy wyjaśniają okoliczności pożaru w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2019-10-25 12:45

Mikołowscy śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności wybuchu pożaru na terenie firmy zajmującej się skupem i sprzedażą drewnianych palet w Łaziskach Górnych.

Ogień pojawił się wczoraj po godzinie 03.00 nad ranem. Zniszczeniu uległo pomieszczenie suszarni wraz ze znajdującym się tam materiałem drzewnym. Spalone zostały także części karoserii ciężarówki znajdującej się na terenie firmy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz 7 jednostek straży pożarnej

24 października godzinie 03:37 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie Łazisk Górnych. Do zdarzenia doszło na terenie firmy, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu, sprzedaży i produkcji drewnianych palet. Na miejscu pracowali strażacy, a po zakończeniu akcji gaśniczej czynności rozpoczęli także mundurowi. Straty objęły pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdował się między innymi piec do osuszania palet i część materiału drzewnego. Ogień zajął także ciężarówkę zaparkowaną tuż przy suszarni.

Wczoraj grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych oraz mikołowskiej komendy policji, wspólnie z prokuratorem oraz biegłym z zakresu pożarnictwa, przeprowadzali oględziny tego miejsca, ustalając szczegółowe przyczyny oraz okoliczności pożaru. Kluczowa w tym zakresie jest bowiem opinia biegłego, która na chwilę obecną nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również