Wiadomości z Łazisk Górnych

Śląska drogówka z profilaktyką w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2022-12-20 06:15, aktualizacja: 2022-12-19 20:17

Wczoraj mundurowi pojawili się w centrum Łazisk Górnych, gdzie rozdawali gadżety zwiększające widoczność pieszych na drodze, zachęcając ich do noszenia odblaskowych elementów i świecenia przykładem.

Szerzenie profilaktyki wśród łaziszczan

Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia, to czas wzmożonego ruchu zarówno pojazdów jak i pieszych. Trudne warunki pogodowe niestety nie sprzyjają podróżom. Śliska nawierzchnia jezdni, zalegający śnieg i słaba widoczność wystarczą, by doszło do potrącenia pieszego. Dlatego też policjanci z drogówki robią wszystko co w ich mocy, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg.

Wczoraj rano mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pojawili się przy centrum handlowym przy ulicy Ogrodowej, gdzie wraz z uczniami klasy mundurowej z miejscowego Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych rozdawali odblaskowe opaski, zawieszki oraz torby dla seniorów. Celem dzisiejszych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych w okresie świąteczno-noworocznym.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również