Wiadomości z Łazisk Górnych

Sejm Śląski: Za nami spotkanie w sprawie linii Kolei Dużych Prędkości

  • Dodano: 2024-02-28 10:45

Wczoraj w Sali Sejmu Śląskiego odbyło się spotkanie Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Macieja Laska oraz Wiceministra Infrastruktury Piotra Malepszaka z samorządowcami i stroną społeczną, w którym wziął udział Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Kolejne rozmowy w sprawie CPK

Pełnomocnik ds. CPK podczas spotkania poinformował, że trwa audyt, który prowadzony jest przez 6 firm zewnętrznych, a dotyczy części inwestycji CPK oraz projektów towarzyszących. Zbiorczy dokument ma dać odpowiedź, czy projekt budowy szybkiej linii kolejowej Katowice–Ostrawa przyjęty w wariancie inwestorskim ma swoje ekonomiczne i społeczne uzasadnienie.

- Rozumiem Państwa rozczarowanie poprzednią administracją rządową – zamiast rzetelnych negocjacji było żonglowanie terminami i aroganckie wypowiedzi. Pamiętamy próby dialogu ze strony marszałka województwa i wiemy jak to się skończyło: od czterech lat ludzie są zniecierpliwieni tym, że nie wiedzą co będzie z ich domami i miejscowościami. To najistotniejsze rzeczy z punktu widzenia mieszkańców. Chciałbym – niezależnie od wyników audytu – włączyć się w proces konsultacji. Chciałbym, abyście Państwo przyjęli moje zapewnienie, że będziecie informowani o każdym etapie potencjalnej budowy KDP, a później będziecie mogli zabrać głos i przedstawić swoje stanowisko – mówił podczas spotkania Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Gospodarzami spotkania byli Członek Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztof Klimosz oraz Grzegorz Wolnik, przewodniczący sejmikowej doraźnej komisji ds. analizy inwestycji kolejowych i innych inwestycji realizowanych przez administrację rządową.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również