Wiadomości z Łazisk Górnych

Przywłaszczył portfel i płacił cudzą kartą

  • Dodano: 2021-02-04 10:00, aktualizacja: 2021-02-04 13:49

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który przywłaszczył należący do mieszkańca Łazisk Górnych portfel. Przez kilka dni miał go przy sobie, a dzięki znajdującej się w środku karcie płatniczej zrobił sobie niewielkie zakupy. W trakcie przesłuchania usiłował przekonać mundurowych, że "znalezione - nie kradzione". Usłyszał zarzuty - w tym przestępstwa kradzieży z włamaniem.

W sobotę 30 stycznia do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że skradziony został jego portfel, w którym znajdowała się karta bankomatowa. Stwierdził także, iż ktoś dokonał już tą kartą płatności.

Śledczy natychmiast przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku podjętych czynności operacyjnych personalia osoby podejrzewanej o czyn szybko zostały ustalone. Po kilku dniach dzielnicowi znali już miejsce pobytu mężczyzny.

Zatrzymany w sprawie 36-letni łaziszczanin wczoraj trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty: przywłaszczenia cudzej rzeczy oraz kradzieży z włamaniem. Pojdejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w których próbował przekonać śledzych do swoich racji upierając się, że portfel należący do pokrzywdzonego znalazł na klatce schodowej budynku, a przecież "znalezione - nie kradzione", dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia. Potwierdził też, że cudzą kartą bankomatową zapłacił za alkohol i papierosy. Doładował też sobie telefon komórkowy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić, gdy skradziono nam kartę?

Oczywiście jak najszybciej zgłosić ten fakt na Policję! Wcześniej jednak warto zrobić zdjęcie swojej karty, zarówno od przodu, jak i od tyłu lub zapisać jej numer w notatkach w telefonie, tablecie czy na komputerze. Warto również dopisać do telefonicznej listy kontaktów numer alarmowy swojego banku, pod który można zadzwonić w celu zastrzeżenia karty płatniczej. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek związanych z wypłaceniem środków finansowych przez niepożądana osobę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również