Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który przywłaszczył należący do mieszkańca Łazisk Górnych portfel. Przez kilka dni miał go przy sobie, a dzięki znajdującej się w środku karcie płatniczej zrobił sobie niewielkie zakupy. W trakcie przesłuchania usiłował przekonać mundurowych, że "znalezione - nie kradzione". Usłyszał zarzuty - w tym przestępstwa kradzieży z włamaniem.
W sobotę 30 stycznia do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że skradziony został jego portfel, w którym znajdowała się karta bankomatowa. Stwierdził także, iż ktoś dokonał już tą kartą płatności.
Śledczy natychmiast przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku podjętych czynności operacyjnych personalia osoby podejrzewanej o czyn szybko zostały ustalone. Po kilku dniach dzielnicowi znali już miejsce pobytu mężczyzny.
Zatrzymany w sprawie 36-letni łaziszczanin wczoraj trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty: przywłaszczenia cudzej rzeczy oraz kradzieży z włamaniem. Pojdejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w których próbował przekonać śledzych do swoich racji upierając się, że portfel należący do pokrzywdzonego znalazł na klatce schodowej budynku, a przecież "znalezione - nie kradzione", dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia. Potwierdził też, że cudzą kartą bankomatową zapłacił za alkohol i papierosy. Doładował też sobie telefon komórkowy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Co zrobić, gdy skradziono nam kartę?
Oczywiście jak najszybciej zgłosić ten fakt na Policję! Wcześniej jednak warto zrobić zdjęcie swojej karty, zarówno od przodu, jak i od tyłu lub zapisać jej numer w notatkach w telefonie, tablecie czy na komputerze. Warto również dopisać do telefonicznej listy kontaktów numer alarmowy swojego banku, pod który można zadzwonić w celu zastrzeżenia karty płatniczej. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek związanych z wypłaceniem środków finansowych przez niepożądana osobę.