Wiadomości z Łazisk Górnych

Kradła pieniądze na alkohol dla znajomych

  • Dodano: 2020-12-17 07:00, aktualizacja: 2020-12-16 17:44

Policjanci mikołowskiej patrolówki zatrzymali mieszkankę Łazisk Górnych, która jako pracownik jednego z miejscowych sklepów z używaną odzieżą okradała placówkę z codziennych utargów oraz jedną ze współpracownic.

Informacja o nieprzyjemnym incydencie w jednym z mikołowskich sklepów, gdzie sprzedawana jest używana odzież, dotarła do dyżurnego Policji w poniedziałek 14 grudnia. Policjanci patrolu pojechali na miejsce, gdzie zastali kierownika sklepu oraz 40-letnią pracownicę, mieszkankę Łazisk Górnych.

Kobieta pracowała tam od dwóch miesięcy, jednak w ostatnim czasie postanowiła wykorzystać zaufanie współpracowników i zabrać z kasy blisko 1000 złotych dziennego utargu. Okradła także inną, zatrudnią tam kobietę, podbierając jej z torebki drobne sumy pieniędzy, co przez kilka dni zebrało się na kwotę ponad 300 złotych.

O tym, że kradzież nie popłaca wiedzą już przecież dzieci

Przekonała się o tym także 40-letnia łaziszczanka. Noc z 14/15 grudnia nieuczciwa pracownica spędziła bowiem w policyjnej izbie zatrzymań, a wczoraj kryminalni z mikołowskiej komendy przedstawili jej zarzuty. Kobieta złożyła wyjaśnienia i wyrażając skruchę zobowiązała się do zwrócenia zabranych pieniędzy.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.