Wiadomości z Łazisk Górnych

Przewrócił się na skrzyżowaniu. Motorowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu

  • Dodano: 2021-05-11 08:15, aktualizacja: 2021-05-10 09:56

Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali kierującego jednośladem, który w trakcie dojazdu na skrzyżowanie przewrócił się na jezdnię. 50-latek tłumaczył, że zawiniła maszyna, jednak bardziej niż słowom kierowcy, mundurowi dali wiarę pomiarom alkomatu.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 8 maja po godzinie 14:00 w Orzeszu na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i św. Wawrzyńca. Policję zaalarmował mężczyzna, który jadąc za motorowerzystą, był świadkiem opisywanej kolizji i zaniepokoił go stan kierującego, który miał problem z utrzymaniem równowagi.

Skierowani na miejsce policjanci miejscowego komisariatu ustalili, że kierujący jednośladem to 50-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Mundurowym tłumaczył, iż w trakcie manewru skrętu, stopka jego pojazdu otworzyła się i maszyna runęła na jezdnię. Nie negując wersji 50-latka, policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik był pokaźny, bo ponad 2,5 promila.

Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, jednak czekają go surowe konsekwencje prawne. Jako że motorower to także pojazd mechaniczny, kierowanie nim w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi się także liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów (od 1 roku do 15 lat), karą pieniężną (od 5000 zł do 60 000 zł - na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci alarmują, iż trzeźwość za kierownicą to wyjątkowo ważny aspekt koncentracji. Podczas jazdy kierowca musi liczyć się z wieloma sytuacjami, które wymagają od niego natychmiastowej i zdecydowanej reakcji. Alkohol z pewnością pogarsza ludzką psychomotorykę i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również