Wiadomości z Łazisk Górnych

Przed nami wydarzenie, które łączy w sobie aktywność fizyczną z działaniem charytatywnym

  • Dodano: 2024-06-05 10:00

Szykuje się kolejna nie lada gratka dla miłośników nordic walking​,​ biegania i rowerów! Już po raz czwarty 3 gminy łączą siły w aktywności fizycznej i w pomaganiu: Mikołów – Łaziska Górne – Gmina Wyry

To już czwarta edycja tego sportowego wydarzenia

15 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 trzy prężne ekipy wystartują z trzech sąsiadujących gmin: Łazisk Górnych​,​ Mikołowa i Wyr.

FINAŁ tego sportowego wyzwania będzie miał miejsce na Wierzysku koło kapliczki świętego Jana​,​ gdzie na uczestników czekał będzie pamiątkowy medal​,​ pyszne ciacho​,​ napoje oraz dla spragnionych jeszcze większej dawki aktywności i atrakcji:

  • stretching
  • ZUMBA
  • specjalna strefa dla dzieci​,​ a w niej: leśno – survivalowe atrakcje z „Wyzwania Izy i Bielana” i Decathlon, gry i zabawy ruchowe z Mirabel, letnia czytelnia z Miejską Biblioteką Publiczną z Łazisk Górnych.

Uczestnicy wspomogą leczenie Patrycji Wolińskiej – tegorocznej „Kobiety na medal”

W tym roku bohaterką wydarzenia i KOBIETĄ NA MEDAL jest Patrycja Wolińska – 37-letnia łaziszczanka​,​ która po poważnym wypadku samochodowym długo walczyła o życie, przebywając w śpiączce. Obecnie potrzebuje opieki lekarskiej​,​ jak i intensywnej rehabilitacji usprawniającej. Kosztorys rehabilitacji przeszedł najśmielsze oczekiwania rodziny​,​ a rehabilitacja na NFZ jest zbyt odległa​,​ aby czekać​,​ aż czas przeleci przez palce.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy​,​ a warunkiem otrzymania medalu i pakietu startowego jest zakup cegiełki w wys. min. 30 zł na konto Fundacji Votum

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia przyjmowane są do 13.06.2024 do godz. 24.00, wyłącznie on-line pod linkiem https://tiny.pl/d5btq

Przed nami wydarzenie, które łączy w sobie aktywność fizyczną z działaniem charytatywnym / fot. UM Łaziska Górne FB

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również