Wiadomości z Łazisk Górnych

Pożar osobówki na DK 81

  • Dodano: 2021-02-15 10:00, aktualizacja: 2021-02-15 15:27

Nieprawidłowy stan techniczny samochodu stał się przyczyną pożaru osobówki na mikołowskim odcinku krajowej "wiślanki". W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak sytuacja zdawała się być mocno niepokojąca. Policjanci drogówki apelują, by dbać o sprawność swojego pojazdu nie tylko w czasie corocznego przeglądu.

Zaczęło się bardzo niepozornie. W miniony piątek przed godziną 19.00 mudnurowi z mikołowskiej drogówki jechali akurat krajową "wiślanką" w kierunku Orzesza. Na przeciwległym pasie ruchu zauważyli stojący na światłach awaryjnych samochód osobowy.  Zawrócili więc by sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje ich wsparcia. Przy pojeździe, z którego zaczął wydobywać się dym, stała zaniepokojona kobieta. Przekazała policjantom, że auto nagle uległo awarii. W pewnym momencie pojawił się ogień.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Zapewniając kierującej bezpieczeństwo wezwali na miejsce straż pożarną, a do tego czasu sami starali się ugasić ogień.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak ta sytuacja mogła zakończyć się o wiele gorzej. Policjanci drogówki apelują, by posiadacze samochodów dbali o nie przez cały rok, nie tylko w okresie zbiżającego się terminu przeglądu technicznego. Przyjęło się bowiem, że samochód naprawia się, kiedy jest zepsuty. To wielki błąd, za który czasem trzeba słono zapłacić.

Pożar osobówki na DK 81

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również