Wiadomości z Łazisk Górnych

Pożar domu przy ulicy Działkowców. Policjanci wynieśli seniorkę z zadymionego budynku

  • Dodano: 2022-11-29 06:00, aktualizacja: 2022-11-28 19:01

Nad ranem w jednym z domów w Łaziskach Górnych pojawił się ogień. Według wstępnych ustaleń przyczyną zdarzenia był pozostawiony na włączonej kuchence garnek z jedzeniem. Pierwsi na miejscu pojawił się patrol z miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy dostali się do środka zadymionego budynku, wynieśli leżącą w kuchni 73-latkę oraz wyprowadzili jej psa.

Pożar przy ulicy Działkowców

Wczoraj około 4.30 dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał informację o pożarze w domu przy ulicy Działkowców. Wysłani przez niego policjanci z patrolu, jako pierwsi dotarli na miejsce. Nie czekając na pomoc, weszli oni do zadymionego mieszkania na parterze, gdzie w kuchni leżała 73-latka. Patrolowcy natychmiast wynieśli z budynku kobietę oraz wyprowadzili jej psa. Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w kuchni, gdzie na włączonej kuchence pozostawiony był garnek z jedzeniem. Seniorka trafiła do szpitala. Według informacji lekarzy, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 73-latka opuściła już placówkę medyczną. Mieszkającej na pierwszym piętrze córce kobiety i jej mężowi, nic się nie stało.

Na miejscu pracują teraz policjanci, którzy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa, będą wyjaśniali dokładny przebieg zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mikołowie.

Pożar domu przy ulicy Działkowców. Policjanci wynieśli seniorkę z zadymionego budynku / fot. KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również