Wiadomości z Łazisk Górnych

Potrącenie rowerzystki w centrum Mikołowa!

  • Dodano: 2021-03-03 10:15

Policjanci mikołowskiej drogówki apelują o szczególną uwagę oraz koncentrację na drodze. Wiosenna aura spowodowała, że na ulicach pojawiło się sporo miłośników jednośladów. O wypadek więc nietrudno. W centrum Mikołowa kierująca osobówką potrąciła rowerzystkę.

Do wypadku doszło we wtorek, 2 marca przed godziną 17.00 w Mikołowie przy skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Fabrycznej. Kierująca mercedesem 53-latka, jadąc od DK 81 w kierunku centrum miasta, w trakcie skrętu w prawo, potrąciła jadącą rowerem 28-letnią mikołowiankę. Poszkodowana, z urazem nogi, trafiła do miejscowego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Kierującej samochodem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie wypadku prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Sezon rowerowy powoli nabiera rozpędu, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki już teraz są częstym widokiem na drogach. Niestety przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji, powodowanych zarówno przez samych rowerzystów, jak i wobec nich. Apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!


Źródło: KPP Mikołów

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Petrus

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.