Wiadomości z Łazisk Górnych

Poranna kontrola drogowa, która zakończy się w sądzie

  • Dodano: 2022-03-17 07:00, aktualizacja: 2022-03-16 19:08

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy zatrzymali kierującego seatem, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec Orzesza został zatrzymany wczoraj po godzinie 06.00 w Łaziskach Górnych na ulicy Orzeskiej. Mężczyzna znalazł się wśród wielu kontrolowanych przez drogówkę kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek jest nietrzeźwy. Kierującemu seatem zatrzymano prawo jazdy, a po przeprowadzonym w łaziskim komisariacie postępowaniu, sprawa trafi do sądu. Orzeszaninowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany to w powiecie mikołowskim 32 w tym roku kierujący pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez mikołowskich policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami po tym, jak wcześniej piły alkohol. Zanim wsiądziemy z kierownicę w takim stanie zastanówmy się czy warto. Miejmy też świadomość, że każda ilość wypitego alkoholu powoduje: obniżenie koncentracji, błędną ocenę odległości i prędkości, spowolnienie reakcji, przez co wydłuża się droga hamowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również