Wiadomości z Łazisk Górnych

Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • Dodano: 2022-06-08 07:00, aktualizacja: 2022-06-07 21:01

7 czerwca Policja w całym kraju prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Działania "NURD" wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcają również wykroczeniom powstającym w relacji kierujący samochodami - rowerzyści. Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również