Wiadomości z Łazisk Górnych

Policyjna #JestAkcja "Winogrono"

  • Dodano: 2020-09-21 06:30, aktualizacja: 2020-09-20 20:58

Policja rozpoczęła akcję "winogrono", w wyniku której zorganizowano poligon, aby można było wirtualnie przećwiczyć sposób przemieszczania się na długiej linie w systemie określanym  właśnie "winogrono".

Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, którzy ze względu na charakter realizowanych zadań cechują się przede wszystkim: wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrym stanem zdrowia, wysoką odpornością na sytuacje stresowe, umiejętnością pracy w zespole oraz umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków.

Te kluczowe cechy pozwalają im na realizowanie najbardziej wymagających zadań specjalnych. Oczywiście działają wspólnie wraz z innymi funkcjonariuszami, w tym z pilotami, bez których nie udałoby się przeprowadzić ewakuacji na linach alpinistycznych.

Poligon

Zorganizowano więc poligon, abyś mógł wirtualnie przećwiczyć sposób przemieszczania się na długiej linie w systemie określanym  właśnie "winogrono". Umiejętność ta wykorzystywana jest przez funkcjonariuszy między innymi podczas akcji ratunkowych oraz podczas zatrzymywania niebezpiecznych przestępców w trudnym terenie, gdzie dotrzeć można jedynie śmigłowcem. To od umiejętności pilota w dużej mierze zależy w tym zadaniu bezpieczeństwo wszystkich uczestników akcji.

Zaprasza się więc do poznania ciekawego świata widzianego oczyma policyjnych kontrterrorystów i pilotów. Możesz poznać go także Ty, oglądając najnowszy film, zrealizowany dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Podobnie jak poprzednie z serii #JestAkcja, wykonany został w technologii video 360, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w pełnej sferze, czyli to Ty sam decydujesz, w którą stronę popatrzysz, a dzięki okularom VR dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia stają się również Twoim udziałem. Tym razem bierzesz udział w działaniach wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" i pilotami Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. 

Praca w Policji

A jeżeli zainteresowała Cię służba w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA" lub w Zarządzie Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji to koniecznie zajrzyj na stronę www.praca.policja.pl i tam dowiesz się od czego zacząć i być może już wkrótce spotkamy się na prawdziwej służbie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również