Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci z drogówki podsumowali wczorajsze działania SMOG w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2020-01-29 10:45

Wczoraj policjanci drogówki w całym kraju, a co za tym idzie - również w całym powiecie mikołowskim prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne, których nadrzędnym celem jest poprawa warunków środowiska.

Akcja "SMOG" prowadzona była od 06.00 do 22.00. Stróże prawa sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.


Do akcji skierowanych zostało łącznie 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy. Całość działań ukierunkowana jest na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów. Z ruchu eliminowane są te samochody,  których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie. Podczas wczorajszej akcji policjanci skontrolowali 62 pojazdy, ujawniając tym samym 2 przypadki związane z naruszaniem wymagań ochrony środowiska. Ponadto zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Mundurowi prowadzili też działania edukacyjne.Przypominali bowiem kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.