Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci oddali hołd ofiarom Tragedii Górnośląskiej

  • Dodano: 2023-01-30 06:30, aktualizacja: 2023-01-29 19:58

Przedwczoraj w południe pod tablicą pamiątkową znajdującą się na ścianie Urzędu Miasta Łaziska Górne zebrali się przedstawiciele lokalnego samorządu oraz mundurowi, by oddać hołd ofiarom tzw. Tragedii Górnośląskiej 1945 roku. Garnizon mikołowski reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Andrzej Rudolf oraz Komendant Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych podinsp. Sebastian Krzysztofik.

Upamiętnienie ofiar

W tym roku przypada 78. rocznica fali sowieckich represji, które pochłonęły kilkadziesiąt tysięcy ofiar. Upamiętnienie tych wydarzeń i ich ofiar koncentruje się wokół przypadającego 29 stycznia Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 r. Dzień ten obchodzony jest w ostatnią niedzielę stycznia w województwach śląskim i opolskim. Uchwały w tej sprawie przyjęły Sejmik Województwa Śląskiego w 2011 roku, a Sejmik Województwa Opolskiego – w 2012 roku.

W centrum Łazisk Górnych na ścianie Urzędu Miasta wisi tablica pamiątkowa poświęcona pamięci poległych łaziszczan. W piątek o godzinie 12.00 odbyła się tam uroczysta zbiórka, w której wzięli udział lokalni samorządowcy, a także mundurowi. Policję reprezentował zastępca szefa mikołowskich stróżów prawa nadkom. Andrzej Rudolf oraz komendant łaziskiego komisariatu podinsp. Sebastian Krzysztofik. Po minucie ciszy zapalono znicze i złożone zostały wiązanki kwiatów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • RYBA68

    To zgotowali POLACY !!!! ŚLĄZAKOM WALCZĄCYM o polski ŚLĄSK i ZESŁALI ich na WSCHÓD to Zbrodnia a nie Tragedia

  • Dobry

    Ale o rzezi Wołyńskiej cisz ponad 130tys. Polaków. W zamian za to burmistrz funduje mi flagę Ukrainy i codziennie hymn.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również