Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci apelują o stosowanie się do zaleceń w związku z panującą sytuacją

  • Dodano: 2020-03-18 07:45, aktualizacja: 2020-03-17 10:39

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Mikołowa i całego powiatu związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, Policja apeluje o stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Apel do rodziców!

Apelujemy do rodziców o kontrole nad dziećmi pozostającymi w domach aby faktycznie w tych domach pozostały. Mikołowscy policjanci patrolując miasto i powiat zwracają uwagę na gromadzącą się młodzież i dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Mikołowa i powiatu mikołowskiego związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracamy się z apelem do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Przede wszystkim o pozostanie w domach w miarę możliwości i nie gromadzenie się w miejscach publicznych.

Prosimy o sprawowanie nadzoru nad dziećmi, które pozostają w domach w związku z zamknięciem szkół i pilnowanie aby faktycznie osoby te w domach pozostały. Policjanci dbając o bezpieczeństwo upominają dzieci i młodzież, którzy gromadzą się na terenie miasta i powiatu i przypominają, że tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca z uwagi na bezpieczeństwo i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach higieny, jakimi są przede wszystkim częste mycie rąk, powstrzymanie się od dotykania twarzy i zakrywanie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu i kichania.

Ważne jest też aby ograniczyć wizyty w sklepach

Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową, faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również