Wiadomości z Łazisk Górnych

Podsumowanie ogólnopolskich działań "Prędkość" na drogach

  • Dodano: 2024-05-24 11:15

W piątek 17 maja policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Na straży bezpieczeństwa 

Policjanci ruchu drogowego mikołowskiej komendy prowadzili w zeszły piątek działania krajowe pn. „Prędkość”. Akcja trwała cały dzień. Mundurowi w różnych rejonach naszego miasta, dokonywali pomiarów prędkości wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia. W ramach prowadzonej akcji stróże prawa ujawnili łącznie 35 wykroczeń, dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Na nie respektujących przepisy prawa ruchu drogowego nałożono 22 mandatów karnych i zastosowano 11 pouczeń oraz skierowano 2 wnioski o ukaranie do Sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

Apelujemy o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze. - policja 


Źródło: KMP Mikołów/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również