Wiadomości z Łazisk Górnych

Podpalacz śmietników w rękach łaziskich mundurowych

  • Dodano: 2019-05-25 12:15

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mężczyznę, który 19 maja br. dokonał podpalenia dziewięciu kontenerów na śmieci. 37- latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a o jego dalszym losie zadecyduje mikołowski sąd.

Łaziscy policjanci ustalili i zatrzymali podpalacza wiat śmietnikowych

Sprawcą okazał się zatrzymany w marcu za to samo przestępstwo 37- letni mieszkaniec miasta. Tym razem łaziszczanin w nocy 19 maja br. dokonał podpalenia 9 pojemników na odpady komunalne przy ulicach: Mickiewicza, Starej i Kościelnej. Tym procederem  spowodował straty o łącznej wartości ponad 35 tysięcy złotych na szkodę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Łaziskach Górnych oraz miejscowej parafii. Śledczy przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, do których się przyznał.

Ponadto stróże prawa ustalili, że w międzyczasie łaziszczanin dokonał również dwóch innych przestępstw, do których popełnienia się przyznał, a mianowicie: znieważenia miejsca spoczynku zmarłego na miejscowym cmentarzu oraz obraził uczucia religijne osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych.

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie wobec 37- latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego 7 razy w tygodniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje mikołowski sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • LCF

    To dopiero początek,gra wstępna,rozdanie kart

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również