Wiadomości z Łazisk Górnych

Podpalacz śmietników w rękach łaziskich mundurowych

  • Dodano: 2019-05-25 12:15

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mężczyznę, który 19 maja br. dokonał podpalenia dziewięciu kontenerów na śmieci. 37- latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a o jego dalszym losie zadecyduje mikołowski sąd.

Łaziscy policjanci ustalili i zatrzymali podpalacza wiat śmietnikowych

Sprawcą okazał się zatrzymany w marcu za to samo przestępstwo 37- letni mieszkaniec miasta. Tym razem łaziszczanin w nocy 19 maja br. dokonał podpalenia 9 pojemników na odpady komunalne przy ulicach: Mickiewicza, Starej i Kościelnej. Tym procederem  spowodował straty o łącznej wartości ponad 35 tysięcy złotych na szkodę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Łaziskach Górnych oraz miejscowej parafii. Śledczy przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, do których się przyznał.

Ponadto stróże prawa ustalili, że w międzyczasie łaziszczanin dokonał również dwóch innych przestępstw, do których popełnienia się przyznał, a mianowicie: znieważenia miejsca spoczynku zmarłego na miejscowym cmentarzu oraz obraził uczucia religijne osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych.

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie wobec 37- latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego 7 razy w tygodniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje mikołowski sąd.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • LCF

    To dopiero początek,gra wstępna,rozdanie kart

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.