Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Pobili i okradli 16-latka. Sprawcy w rękach policjantów

  • Dodano: 2019-09-26 14:15

Policjanci z łaziskiego komisariatu ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło pod koniec ubiegłego tygodnia przy terenie leśnym w Łaziskach Górnych.

Dwóch mężczyzn pobiło, a następnie okradło 16-nastolatka, który spokojnie przechadzał się leśną dróżką niedaleko budynków mieszkalnych. Tożsamość sprawców szybko została ustalona. Jeden z nich od razu trafił w ręce mundurowych. Usłyszał zarzut rozboju. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Czynności w sprawie nadal trwają

Policjanci podczas doprowadzenia zatrzymanego w sprawie mężczyzny do prokuratury
Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w godzinach wczesnopopołudniowych. Dwaj dwudziestolatkowie napadli na młodego mieszkańca Łazisk Górnych, który przechodził leśną ścieżką, niedaleko osiedli mieszkaniowych. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy najpierw dusili 16-latka, następnie uderzali po całym ciele, po czym zabrali mu telefon komórkowy.  Informacja o całym zajściu trafiła do łaziskich stróżów prawa dopiero kilka godzin później. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Jeden z nich już w poniedziałek został zatrzymany, a wkrótce potem usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego 16-latka. Personalia drugiego ze sprawców także zostały ustalone.

Czynności w sprawie trwają nadal, policja nie wyklucza kolejnego zatrzymania. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pytam, bo nie wiem.

    Nie wiedziałem, że w Łaziskach jest policja.No bo samochody po drogach jeżdżą jakby w każdym siedział Kubica. Parkują w całości po chodnikach, zieleńcach... W co drugim brak migacza, stopu... A w każdym parku, spcerkiem po ulicach pojedynczo, grupkami, z puszką albo flaszeczką, która później ląduje na ziemi. Menelik za każdym murkiem. A straż miejska, jest jeszcze takie coś?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.