Wiadomości z Łazisk Górnych

Pijany i z narkotykami zaproponował policjantom łapówkę

  • Dodano: 2022-03-01 07:30, aktualizacja: 2022-03-01 07:48

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mieszkańca Rybnika, który kierował samochodem mimo zakazu.

W piątek (25 lutego) przed godziną 18.00 w Łaziskach na ulicy Prądnej policjanci zauważyli samochód, który nagle zatrzymał się w nietypowym miejscu na poboczu. Kiedy podjechali, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy, zauważyli jego wyraźne zdenerwowanie. Po przystąpieniu do legitymowania, szybko okazało się, że wobec 29-letniego mieszkańca Rybnika w sierpniu ubiegłego roku sąd wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Coraz gorzej

Lista kłopotów mężczyzny zaczęła rosnąć po badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Chwilę później mundurowi znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Kiedy policjanci poinformowali 29-latka o zatrzymaniu, ten zaproponował im blisko 500 złotych łapówki. Jeszcze tego samego wieczoru mieszkaniec Rybnika trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: przekupstwa, niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz posiadania amfetaminy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator objął 29-latka policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również