Wiadomości z Łazisk Górnych

Piątkowe działania "Prędkość" w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2021-05-14 09:00

W piątek od samego rana wzmożone siły mikołowskiej drogówki pojawią się w terenie, by przyjrzeć się drogowym piratom. Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość" obejmą te miejsca w powiecie, w których do tej pory odnotowano największą liczbę przekroczeń dozwolonych limitów. Akcja potrwa do godziny 22:00.

Policjanci patrolujący drogi powiatu wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in.w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - przekazuje mikołowska Policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również