Wiadomości z Łazisk Górnych

Nietrzeźwy wjechał do rowu. Mieszkaniec Wyr z ponad trzema promilami

  • Dodano: 2020-11-03 06:30, aktualizacja: 2020-11-02 16:09

Nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do rowu. Trudno się dziwić, bo w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze jest kierowcą samochodu, traktora, motorowerzystą, rowerzystą - każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągając surowe konsekwencje.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 30 października po godzinie 14:00 w Wyrach na skrzyżowaniu ulic Głównej oraz Zbożowej. Jak ustalili policjanci mikołowskiej prewencji, 35-letni wyrzanin nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do przydrożnego rowu. Został zauważony przez jadącego tamtędy świadka, który odpowiednio zareagował i zawiadomił służby. Badanie stanu trzeźwości kierującego osobowym fiatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę rodziny.

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć

Są oni przyczyną większości wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych, czasem bliskich osób, które z nimi jadą, najczęściej jednak przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni i wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu na drogach przez Policję będą musieli ponieść odpowiedzialność za swoją lekkomyślność.

W powiecie mikołowskim od początku roku 2020 policjanci zatrzymali 117 - będących pod wpływem alkoholu - kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 43 rowerzystów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również