Wiadomości z Łazisk Górnych

#NiebieskiHonor - pamięć o tych, którzy poświęcili życie

  • Dodano: 2020-07-14 20:15

Lipiec to szczególny miesiąc dla funkcjonariuszy. W lipcu obchodzimy Święto Policji. Jednym z najważniejszych momentów podczas corocznych obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą upamiętniającą poległych Policjantów.

W naszej pamięci pozostaną wiecznie żywi

W hołdzie składanym koleżankom i kolegom, którzy odeszli na wieczną wartę, co roku  podczas ogólnokrajowych obchodów święta Policji odbywa się ceremonia odsłonięcia  kolejnych tabliczek epitafijnych na Tablicy Pamięci oraz wpięcia nowych kart do Księgi Pamięci. To szczególnie wzruszający i podniosły moment dla całej policyjnej formacji. Poprzez swoją obecność tutaj, pochylenie głów przed tabliczkami epitafijnymi z nazwiskami poległych policjantów oraz modlitwę, policyjny świat oddaje hołd i podkreśla swoje zobowiązanie do zachowania pamięci o tych wszystkich policjantach, którzy działając w ochronie zdrowia i życia obywateli zapłacili w służbie najwyższą cenę i słowa roty ślubowania wypełnili do końca.

Tablica Pamięci ku czci Poległych Policjantów powinna być pusta, nie powinno być tam żadnego nazwiska - jednak służba i zawód policjanta należy do jednych z najniebezpieczniejszych i choć robimy wszystko, aby nie pojawiały się na Tablicy nowe nazwiska, zdajemy sobie sprawę, że jest to trudne do wykonania.

Dlatego pamięć o tych wszystkich, którzy zginęli nigdy nie zaginie, podobnie jak i pamięć o policjantach z całego świata, którzy ratując innych, sami oddali swoje życie.

#NiebieskiHonor

Asp.sztab. Piotr Chwastowski policjant znany jako współautor teledysku „Dumny z bycia Psem”, prowadzący facebookowy fanpage "Psy Dają Głos", na co dzień pracujący w w Opolu, w czerwcu zainicjował w mediach społecznościowych wyzwanie (challenge) #NiebieskiHonor. Funkcjonariusz nagrywając krótki film na cześć tych, którzy oddali życie w służbie, oddał honor bohaterom, zachęcając tym samym kolejne osoby, czy też całe jednostki, do oddawania honorów poległym, tak by pamięć o nich nigdy nie zgasła.

W imieniu swoim, kierownictwa polskiej Policji oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji, również mając w pamięci policyjnych emerytów i rencistów, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oddał hołd Poległym Policjantom, w tym wyjątkowym dla polskiej Policji miejscu - przed Tablicą Pamięci z tabliczkami epitafijnymi upamiętniającymi policjantów, którzy zginęli w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi.

Hołd policjantom poległym podczas służby w imieniu swoim oraz funkcjonariuszy i pracowników Policji oddali również Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Szymon Głuszek policjant z Gostycyna prowadzący profil na Facebooku „Nawet z narażeniem życia”, dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Oddają kolejni policjanci i inne osoby.

I Ty również możesz wesprzeć akcję #NiebieskiHonor!

Nagraj swój film i oznacz go hasztagiem #NiebieskiHonor. Nie musisz nic mówić. Gest znaczy więcej niż słowa.

Każdy może oddać honor tym, którzy na co dzień Nas chronią.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.