Wiadomości z Łazisk Górnych

Muzyczne wydarzenie na ORS Żabka. Świętojańskie Dni Łazisk Górnych 22 czerwca

  • Dodano: 2024-05-15 09:30, aktualizacja: 2024-05-15 11:02

Kolejna edycja muzycznego wydarzenia przed nami! Miejski Dom Kultury zachęca do wzięcia udziału w Świętojańskich Dniach Łazisk, które odbędą się 22 czerwca! 

Klubowe rytmy podczas Dni Łazisk 

DJ Adamus 

Jednym z pierwszych zapowiedzianych artystów, który się pojawi się na scenie, jest DJ Adamus, a dokładnie Adam Jaworski. Mężczyzna jest producentem muzycznym, dj, kompozytorem, tworzy remixy oraz posiada doświadczenie dziennikarskie. Swoją działalność muzyczną jak producent rozpoczął w 1996roku. Od 2000 roku jest coraz bardziej aktywny na scenie klubowej.

  • Jako kompozytor współkompozytor, dał się zauważyć na płytach: “3K-ene due”, “Radio Leniwa Niedziela”, “Warszawa - Ścieżką Dźwiękowa”, “Winyl Deser”, WET FINGERS –Hi Fi Superstar, 1000 miejsc i wielu innych. Współprodukował ponad 50 różnych płyt z pogranicza hip hopu, muzyki klubowej i popu.
  • Produkował remixy dla wielu zespołów (MANNAM, MYSLOWITZ, KASA,FUTRO, CONTRA, PAPRIKA CORPS, WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA.) Współpracował z wieloma polskimi muzykami m.in. MICHAŁEM URBANIAKIEM.
  • Występował z czołówką dj’ów światowych (CARL COX, TIMO MAAS, ARTFULDODGER, EDDIE AMADOR, CHUS & CEBALLOS, SASHA i wieloma innymi)

Daria Marx odwiedzi rodzinne Łaziska 

Miejski Dom Kultury wysłuchał fanów wokalistki i zaprosił ją na występ do rodzinnego miasta. Daria Marcinkowska, znana publiczności jako Daria Marx, to polska wokalistka o międzynarodowej renomie. Wykonuje muzykę elektroniczną oraz pop. 

  • Po ukończeniu osiemnastu lat podjęła wyzwanie i wyjechała do Londynu, gdzie przez pięć lat kształciła się w renomowanym London College of Music. Już w trakcie nauki miała okazję zaprezentować swój talent przed licznymi publicznościami, w tym nawet przed szwedzką rodziną królewską.
  • Jesienią 2019 roku postanowiła podjąć ryzyko i zgłosiła się do udziału w 10. edycji talent show TVP2 The Voice of Poland. Chociaż nie sięgnęła po zwycięstwo, to jej występy zwróciły uwagę producentów muzycznych. Po udziale w programie podpisała kontrakt płytowy z niemiecką wytwórnią Pelican Songs.
  • Jej kariera nabrała tempa wraz z wydaniem singla "Leave a Sign" w kwietniu 2020 roku, nagranego we współpracy z Carsky’im. Kolejne utwory, takie jak "Love Blind" czy "Paranoia", szybko zdobyły popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą, docierając do różnych list przebojów i stacji radiowych na całym świecie.
  • Szczyt jej sukcesu przypada na luty 2022 roku, kiedy to wystąpiła w programie TVP2 "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" z utworem "Paranoia", zajmując z nim drugie miejsce. To jednak nie koniec jej osiągnięć – w marcu 2022 roku wydała singiel "Never Ending Story" z duetem DJ-skim Kush Kush, który stał się numerem jeden na listach AirPlay – Top.
  • Wiosną 2023 roku udział w finale 18. edycji programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo" na antenie telewizji Polsat potwierdził jej wszechstronność i talent w interpretacji różnych gatunków muzycznych.
  • Daria Marx jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także artystką, która nieustannie dąży do doskonalenia swojego rzemiosła i zdobywania nowych serc słuchaczy na całym świecie. Jej muzyka to nie tylko dźwięki, ale także opowieść o determinacji, pasji i marzeniach.

Czy jesteście gotowi na niezapomniany wieczór pełen emocji i wspaniałej muzyki podczas Świętojańskich Dni Łazisk 22 czerwca?  Do zobaczenia 22 czerwca na ORS Żabka!

Muzyczne wydarzenie na ORS Żabka. Świętojańskie Dni Łazisk Górnych 22 czerwca/ fot. MDK Łaziska Górne


Źródło: MDK Łaziska Górne FB/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również