Wiadomości z Łazisk Górnych

Mundurowi na XI spartakiadzie przedszkolaków

  • Dodano: 2018-06-08 08:45, aktualizacja: 2018-06-08 08:52

Mundurowi z Mikołowa wzięli wczoraj udział w XI Spartakiadzie Przedszkolaków. Impreza dla najmłodszych odbyła się na Stadionie Miejskim AKS przy ul. Zawilców.

Około 450 przedszkolaków ze wszystkich mikołowskich przedszkoli miało okazję spotkać się z policjantami oraz ich maskotką sierżantem Hektorem . Jak się okazuje, kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" kręci także najmłodszych mikołowian.
Wczoraj, na stadionie klubu sportowego AKS Mikołów, odbyła się „XI Spartakiada Przedszkolaków z Hektorem”. Impreza organizowana była pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. W imprezie wzięły udział przedszkolaki wszystkich mikołowskich placówek, które realizują program "Bezpieczny Świat Dziecka". Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych poświęconych bezpieczeństwu m. in. w domu i na ulicy.

We wspólnej zabawie maluchom towarzyszył sierżant Hektor, policjanci ,strażacy, ratownicy medyczni, opiekunowie oraz osoby związane z życiem publicznym powiatu mikołowskiego. Mundurowi podczas zabaw prezentowali dzieciom bezpieczne postawy i zachowania. Maluchy miały także okazję obejrzeć sprzęt policyjny oraz co dla nich najważniejsze - wsiąść do radiowozu i załączyć sygnały.

Na tak dużym wydarzeniu nie mogło zabraknąć dzielnicowego, który czuwał nad bezpieczeństwem przedszkolaków i aktywnie włączył się w całe przedsięwzięcie. Prowadzenie zajęć o charakterze profilaktycznym jest także jednym z elementów nowej formuły pracy dzielnicowych "Dzielnicowy bliżej nas".

Mundurowi na XI spartakiadzie przedszkolaków


Źródło: KMP Łaziska Górne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również