Wiadomości z Łazisk Górnych

Motocyklista uderzył w osobówkę. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów!

  • Dodano: 2023-07-10 13:45

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w weekend w miejscowości Gostyń. Wstępne ustalenia wskazują, iż wyprzedzający ciąg samochodów motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, którego kierująca chciała skręcić w lewo. 23-letni mikołowianin trafił do szpitala.

Okoliczności wypadku 

Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę (8 lipca) około godziny 17.00 w miejscowości Gostyń na DW 928. Według wstępnych ustaleń drogówki, kierujący motocyklem marki kawasaki 23-latek, jadąc od strony Kobióra w kierunku Mikołowa, wyprzedził ciąg samochodów, a następnie uderzył w volkswagena, którego kierująca 51-latka chciała skręcić w lewo w ulicę Łuczników. Motocyklista trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, między innymi, złamania żeber oraz liczne stłuczenia. Pobrano od niego próbki krwi pod kątem stanu trzeźwości oraz ewentualnej obecności innych, niedozwolonych substancji. Kierująca osobówką mieszkanka Łazisk Górnych była trzeźwa. W sprawie zabezpieczono zapis monitoringu wizyjnego.

Apel policjantów

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, zachowanie ostrożności oraz całkowitą koncentrację. Chwila nieuwagi może przynieść daleko idące konsekwencje.

MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W OSOBÓWKĘ. POLICJANCI APELUJĄ O PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW! / fot. Śląska.POLICJA.pl


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również