Wiadomości z Łazisk Górnych

Mieszkaniec Łazisk Górnych z zarzutem kradzieży rozbójniczej

  • Dodano: 2022-07-06 06:30, aktualizacja: 2022-07-05 19:01

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mieszkańca miasta, który w jednym z miejscowym dyskontów dokonał kradzieży produktów, a następnie wdał się w szarpaninę z pracownikiem ochrony.

W miniony piątek (1 lipca) po godzinie 17.00 dyżurny łaziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w dyskoncie przy ulicy Wiejskiej. Młody mężczyzna ze sklepowych półek pozbierał artykuły kosmetyczne oraz alkohol i wyczekując otwarcia się wejściowych drzwi wybiegł z towarem. Przed budynkiem stała już pracownica ochrony, która wcześniej zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Kobieta usiłowała zatrzymać złodzieja i wtedy została przez niego poszarpana. Mężczyzna porzucił swój łup i uciekł.

Zatrzymanie

Skierowani na miejsce policjanci rozpoczęli więc poszukiwania sprawcy zdarzenia. Przegląd zapisu sklepowego monitoringu pozwolił na identyfikację mężczyzny. Okazało się, że to doskonale znany mundurowym 33-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Mężczyzna był już w przeszłości karany i niedawno opuścił więzienie. Przedczoraj został zatrzymany, a wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.