Wiadomości z Łazisk Górnych

Mieszkaniec Łazisk Górnych z zarzutem kradzieży rozbójniczej

  • Dodano: 2022-07-06 06:30, aktualizacja: 2022-07-05 19:01

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mieszkańca miasta, który w jednym z miejscowym dyskontów dokonał kradzieży produktów, a następnie wdał się w szarpaninę z pracownikiem ochrony.

W miniony piątek (1 lipca) po godzinie 17.00 dyżurny łaziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w dyskoncie przy ulicy Wiejskiej. Młody mężczyzna ze sklepowych półek pozbierał artykuły kosmetyczne oraz alkohol i wyczekując otwarcia się wejściowych drzwi wybiegł z towarem. Przed budynkiem stała już pracownica ochrony, która wcześniej zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Kobieta usiłowała zatrzymać złodzieja i wtedy została przez niego poszarpana. Mężczyzna porzucił swój łup i uciekł.

Zatrzymanie

Skierowani na miejsce policjanci rozpoczęli więc poszukiwania sprawcy zdarzenia. Przegląd zapisu sklepowego monitoringu pozwolił na identyfikację mężczyzny. Okazało się, że to doskonale znany mundurowym 33-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Mężczyzna był już w przeszłości karany i niedawno opuścił więzienie. Przedczoraj został zatrzymany, a wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również