Wiadomości z Łazisk Górnych

Mieszkaniec Łazisk Górnych napadł i okradł 42-latka. Grozi mu 15 lat więzienia!

  • Dodano: 2023-11-24 10:30

Policjanci z łaziskiego komisariatu zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, uszkodzenie ciała oraz kradzież. Działający w recydywie młody mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał kolejne już w swoim życiu zarzuty popełnienia przestępstw. Na wniosek śledczych, decyzją Sądu Rejonowego w Mikołowie, został tymczasowo aresztowany.

Młody łaziszczanin odpowie za szereg przestępstw

W poniedziałek (20 listopada) rano do łaziskiej jednostki Policji zgłosił się 42-letni mężczyzna, informując, że chwilę wcześniej w rejonie cmentarza przy ulicy Orzeskiej został napadnięty, a sprawca ukradł mu telefon. Podejrzewany o atak 23-letni mieszkaniec miasta miał zwabić 42-latka w ustronne miejsce, a następnie uderzyć pięścią i zabrać komórkę. Jak się później okazało, tego samego dnia młody mężczyzna dokonał kradzieży stojaka z elektronicznymi papierosami o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych. Przekazany przez pokrzywdzonego rysopis pozwolił na szybką identyfikację sprawcy. Już następnego dnia 23-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazało się, że to recydywista, który był już wcześniej skazany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

22 listopada podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty: rozboju, uszkodzenia ciała i kradzieży. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę. Tym razem grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również