Wiadomości z Łazisk Górnych

"Miej oczy szeroko otwarte, ale nie torebkę"

  • Dodano: 2018-07-23 08:15, aktualizacja: 2018-07-23 08:31

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili akcję profilaktyczną, mającą zapobiec kradzieżom kieszonkowym.

Akcja polegała na naklejaniu nalepek na otwarte, niepilnowane torebki niczego niespodziewającym się pasażerom. Po chwili do niefrasobliwych pasażerów podchodzili policjanci, którzy zwracali uwagę na właściwy sposób zabezpieczenia swojego mienia.
Efekt zdziwienia, że można było paść ofiarą kieszonkowca, miała wywołać wczorajsza akcja katowickich profilaktyków. Podczas działań uświadamiano pasażerom, że powinni właściwie zabezpieczać swoje mienie podczas przebywania w miejscach publicznych, a w szczególności podczas korzystania z publicznego transportu.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z przedstawicielami zakładu komunikacyjnego, podjęli się nietypowego zadania. W miejscach, gdzie przebywają podróżni, typowali potencjalne ofiary złodziei kieszonkowych. Niczego niespodziewającym się pasażerom przyklejali specjalnie przygotowane naklejki z ostrzeżeniem. Po chwili ponownie podchodzili do pasażera i pytali czy wie, że mógł się stać się ofiarą kieszonkowca, ponieważ ma otwartą torbę czy plecak. Wiele osób było szczerze zdziwionych, jak łatwo mogli stracić pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy.

Drodzy Państwo, bądźcie czujni i dbajcie o swoje mienie!


Źródło: KMP Łaziska Górne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również