Wiadomości z Łazisk Górnych

Lekcja o narkotykach z nauczycielami łaziskiej podstawówki

  • Dodano: 2020-03-09 08:15, aktualizacja: 2020-03-06 10:13

Mała zamiana ról. Po stronie, którą na co dzień zajmują uczniowie pojawiła się kadra nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich, a prowadzącymi lekcję byli policjanci z łaziskiego komisariatu.

Podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień mundurowi prezentowali zawartość walizki edukacyjnej zawierającej atrapy narkotyków oraz przedmiotów służących do ich zażywania.


Zastępca komendanta łaziskiego komisariatu, podkom. Dariusz Kasperek wraz z dzielnicowym, sierż. Patrykiem Stalmachem przeprowadzili wczoraj ponad godzinne spotkanie z kadrą nauczycielską jednej z łaziskich podstawówek. Lekcja wiedzy o narkotykach, oprócz sporej dawki teorii, zawierała także praktykę. Stróże prawa podczas omawiania problematyki uzależnień wśród młodzieży wykorzystali zawartość profilaktycznej walizki, która mieści w sobie atrapy najpopularniejszych narkotyków i innych substancji niedozwolonych. Obecni na prelekcji mogli zobaczyć jak wygląda marihuana, amfetamina, kokaina czy tabletki ecstasy. Każda z substancji ma opis, z którego można dowiedzieć się jaka jest potoczna nazwa oraz ile wynosi wartość czarnorynkowa.

Stróże prawa zaprezentowali znajdujące się w walizce przybory służące do obrabiania narkotyków, m.in. szklane i metalowe fifki, wagę, młynki do rozdrabniania suszu, oraz pojemniki, w których można schować narkotyki.

Tego rodzaju zajęcia to doskonała forma edukacji dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Obejrzenie z bliska wielu przedmiotów powinna wzmóc czujność wobec podopiecznych i zachęcać do szczerych rozmów z dziećmi na temat otaczających ich zagrożeń.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.