Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziszczanie dla Jasia

  • Dodano: 2019-01-07 09:00, aktualizacja: 2019-01-07 11:11

W piątek, 11 stycznia o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Charytatywny Koncert Noworoczny – Łaziszczanie dla Jasia, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II oraz MDK w Łaziskach Górnych.

Bilety wstępu w cenie 30 zł można nabyć w kasie biletowej MDK oraz w SP6. Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć cel koncertu, a nie jest w stanie w nim uczestniczyć, może kupić cegiełkę w cenie 10 zł.

W koncercie udział wezmą uczniowie SP6 w Łaziskach Górnych oraz zaproszeni goście:

– Anna Kamyk
– Barbara Minoł-Wałaszek
– Patrycja Wojtynek
– Dziecięcy Zespół Artystyczny Radość
– Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
– oraz zespół Carrantuohill &AF Music.

Akcja charytatywna po raz kolejny będzie przeznaczona na leczenie Jana Suchonia, mieszkańca Łazisk Górnych, chorującego na bardzo rzadką, genetyczną i śmiertelną chorobę Niemanna-Picka typu C, zwaną potocznie dziecięcym Alzheimerem. Jedynym antidotum na zatrzymanie objawów tej choroby jest lek Zavesca, który obecnie w Polsce jest nierefundowany, a jego miesięczna dawka to koszt ok. 24 tys. zł. Od kwietnia 2017 roku, nieprzerwanie dzięki wielu ludziom dobrej woli, Janek poddawany jest kuracji tym lekarstwem. Organizm na terapię zareagował bardzo dobrze, chłopak zdecydowanie lepiej się czuje, chodzi i mówi. Zalecona dawka to ok. 3 tabletki dziennie, jednak z racji ceny, Janek przyjmuje tylko jedną, której koszt można oszacować na ok. 300 zł.
22 listopada historia Jasia została przedstawiona w programie Elżbiety Jaworowicz Sprawa dla reportera. Program jest dostępny w Internecie, zapraszamy serdecznie do jego obejrzenia.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie w niesieniu pomocy dla Jasia. Można pomóc wpłacając darowiznę na konto PKO BP 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166, tytułem – darowizna dla Jana Suchonia.
Serdecznie zapraszamy!

Społeczność SP, MDK Łaziska Górne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również