Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziskie projekty z dofinansowaniem w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych!

  • Dodano: 2023-10-09 11:15

Łaziska Górne doczekają się istotnych inwestycji dzięki VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Miasto może być dumne, ponieważ dwa kluczowe projekty znalazły się na liście dofinansowania, co przyczyni się do dalszego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców.

Dofinansowanie na dwa łaziskie projekty

Pierwszym z projektów jest budowa dróg ul. Poziomkowej i Spacerowej. To inwestycja o znaczeniu lokalnym, która przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej w Łaziskach Górnych. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 2 milionów złotych miasto będzie miało możliwość poprawy dostępu do tych ważnych ulic, co z kolei wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Drugim projektem jest modernizacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi. To inwestycja o ogólnomiejskim znaczeniu, która ma na celu poprawę warunków edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dofinansowanie w kwocie prawie 8 milionów złotych umożliwi przeprowadzenie niezbędnych modernizacji w budynku szkolnym, co stworzy lepsze warunki nauki i rozwoju dla uczniów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również