Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziska Górne: Dzielnicowi z dziećmi w marszu przeciw przemocy

  • Dodano: 2023-05-02 06:30, aktualizacja: 2023-05-01 19:56

Dzielnicowi z łaziskiego komisariatu uczestniczyli w ulicznym marszu "Dzieci przeciwko przemocy" w którym główną rolę odegrali uczniowie podstawówek oraz przedszkolaki. Akcję zorganizowało Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych w ramach jednego z realizowanych dla mieszkańców projektu. Celem było zwrócenie uwagi na problem agresji wobec najmłodszych oraz hejtu rówieśniczego.

Przemocy stanowcze "nie"

Marsz "Dzieci przeciw przemocy" odbył się w piątek (28 kwietnia) przed południem. Pomysł by go zorganizować, zrodził się w związku z ostatnimi wydarzeniami w kraju, w których ofiarami stały się dzieci. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych, którego pracownicy do współpracy zaprosili, między innymi, dzielnicowych z miejscowej jednostki Policji. W marszu wzięli udział uczniowie trzech łaziskich podstawówek oraz dwóch przedszkoli. Dzieci przygotowały przepiękne transparenty, niektóre z nich z rysunkami. Tak przygotowani, z gwizdkami i wyjątkową energią, pod opieką dorosłych, ruszyły chodnikiem, wykrzykując hasła sprzeciwu wobec agresji, zarówno tej ze strony dorosłych, jak i swoich rówieśników. Przemoc w szkole jak równie niepokojąca jak ta, której najmłodsi doświadczają w czterech ścianach swojego domu, ze strony tych, którzy powinni je chronić.

Biorący udział w wydarzeniu policjanci na co dzień mocno angażują się w działania związane z szeroko pojętą przemocą, dlatego też ich obecność w marszu była dla nich oczywista. Tego dnia dzielnicowi zabrali ze sobą, uwielbianego przez dzieci sierżanta Hektora. Policyjna maskotka od kilkunastu już lat jest jednym z symboli działań profilaktycznych miejscowych mundurowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również