Wiadomości z Łazisk Górnych

Lato w mieście - propozycja wycieczek

  • Dodano: 2019-06-24 08:45, aktualizacja: 2019-06-24 09:08

Urząd Miejski w Łaziskach Górnych zaprasza dzieci i młodzież szkolną we wtorki wakacji letnich na wycieczki krajoznawczo-turystyczne organizowane w ramach "Lato w mieście".

Lato w mieście – propozycje wycieczek

2.07.2019r.
Wycieczka niezależnie od pogody
Tworków – „Wioska Indiańska”

9.07.2019r.
Wycieczka niezależnie od pogody
Świnna k.Żywca – warsztaty fizyczne w Mikro Centrum Nauki „Naukotechnika”

16.07.2019r.
Wycieczka niezależnie od pogody
Katowice – Papugarnia „Carmen”, Sosnowiec – Egzotarium

23.07.2019r.
Wycieczka niezależnie od pogody
Górki Małe- Chlebowa Chata – warsztaty m.in. z wypiekiem i degustacją „podpłomyków”

30.07.2019r.
Wariant pogoda – Kraków – ZOO
Wariant deszcz – Kraków – Muzeum Lotnictwa

6.08.2019r.
Wariant pogoda – Żywiec – Góra Żar – wyjazd kolejką linowo – terenową
Wariant deszcz – Pszczyna – Pałac Magnacki, zagroda żubrów

13.08.2019r.
Wycieczka niezależnie od pogody
Tarnowskie Góry – Kompleks Zamkowy „Tarnowice Stare” – zwiedzanie, zabawy i warsztaty artystyczne „Malowanie płóciennej torby”

20.08.2019r.
Wariant pogoda – Jura Krakowsko – Częstochowska- Podlesice (Kroczyce) – zwiedzanie Jaskini Głębokiej, wystawy geologicznej, rezerwatu Góra Zborów
Wariant deszcz – „Palmiarnia” w Gliwicach lub Muzeum Śląskie w Katowicach lub kino 3D lub przedstawienie w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Propozycje Miejskiego Domu Kultury w ramach “Wakacji z MDK”:

11 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 2 do 28 sierpnia oraz zabawa na zakończenie wakacji w dniu 30 sierpnia.
Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia. Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość MDK.
Ilość miejsc ograniczona.

Piątek, 2 sierpnia

Warsztaty w Pracowni Kreatywności w Kętach. W programie warsztaty robotyki oraz pokaz fizyko-chemiczny z zaskakującymi eksperymentami. W cenie ciepły posiłek.
Wyjazd o godz. 8.45. Koszt – 45 zł.

Poniedziałek, 5 sierpnia

Wycieczka do wrocławskiego ZOO oraz zwiedzanie z przewodnikiem Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W drodze powrotnej posiłek w McDonald’s.
Wyjazd o godz. 9.00. Koszt – 55 zł.

Środa, 7 sierpnia

Wyjazd do HistoryLand w Krakowie. HistoryLand to doświadczenie, które po prostu musisz przeżyć, opowieść, od której nie będziesz mógł się oderwać. To makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy, a także wystawa figur stalowych. W programie zwiedzanie wystawy z klocków LEGO®, wystawy figur stalowych oraz czas wolny w sali zabaw. W drodze powrotnej wizyta w McDonald’s.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 45 zł

Piątek, 9 sierpnia

Rejs statkiem po Odrze to niezwykła okazja, żeby w miłej, żeglarskiej atmosferze poznać nieco inaczej śląską przyrodę dopełnioną wyjątkowymi zabytkami techniki. Po rejsie warsztaty, które poprowadzi bosman oraz zwiedzanie z przewodnikiem gliwickiej Palmiarni.
W cenie poczęstunek – drożdżówka i sok.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 8.45. Koszt – 45 zł.

Poniedziałek, 12 sierpnia

Wyjazd do agrogospodarstwa „Pod Skałką”. W programie edukacyjna przygoda „Skąd się bierze mleko?”, wizyta w Zwierzyńcu „Pod Skałką”, czyli największym prywatnym zwierzyńcu w woj. śląskim oraz zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej. Wśród dodatkowych atrakcji zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, gdzie czekają dmuchane zamki, trampoliny, tyrolka i wiele, wiele więcej. Ponadto dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek, wata cukrowa oraz ciepły posiłek.
Wyjazd o godz. 8.30. Odpłatność – 55 zł.

Środa, 14 sierpnia

Wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach. W programie warsztaty „Moja świeczka”, podczas których dzieci samodzielnie wykonują i dekorują świeczki z węzy pszczelej. Warsztaty te doskonale łączą zabawę z edukacją. Dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne oraz poznają niezwykłe właściwości woskowej świecy. Po powrocie do Łazisk turniej bowlingowy w hali MOSiR-u. Poczęstunek: drożdżówka oraz sok.
Wyjazd do Żor o godz. 9.00. Koszt – 35 zł.

Poniedziałek, 19 sierpnia

Wyjazd do Osikowej Doliny w Koziegłowach na warsztaty zielarskie. Osikowe warsztaty są niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę. To wyjątkowe połączenie edukacji tradycji, rękodzieła i ekologii. Posiłek – kiełbasa z grilla.
Wyjazd o godz. 8.30. Koszt – 55 zł.

Środa, 21 sierpnia

Wyjazd do Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze. W programie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii, seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie domu do góry nogami. Możliwość wielokrotnego skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku – kolejki, karuzele, trampoliny itp. Zestaw obiadowy w cenie.
Wyjazd o godz. 8.30. Koszt – 60 zł.

Piątek, 23 sierpnia

Wyjazd do Hydropolis – wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. W drodze powrotnej posiłek w McDonald’s.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 55 zł.

Poniedziałek, 26 sierpnia

Wyjazd do miasteczka westernowego Twinpigs w Żorach. Kina, wyprawy w głąb tuneli lub pod powierzchnię oceanu – tutaj każda pogoda jest dobra! Od Krzysztofa Kolumba do wirtualnej rzeczywistości: możemy poznać tutaj historię Ameryki i zaglądać w przyszłość. Szalona przejażdżka karuzelą czy gry kreatywne? Każdy znajdzie coś dla siebie! W cenie poczęstunek – drożdżówka i sok.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 9.30. Koszt – 45 zł.

Środa, 28 sierpnia

Wyjazd do kina (tytuł filmu podamy na kilka dni przed wyjazdem). Po powrocie gry i zabawy na placu zabaw.
Koszt – 20 zł

Piątek, 30 sierpnia

Szalona zabawa na zakończenie wakacji na tarasie przed MDK. Gry, zabawy, konkursy... i wiele innych atrakcji.

Wstęp wolny!

Lato w mieście - propozycja wycieczek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również