Wiadomości z Łazisk Górnych

Konferencja "Moje bezpieczne (?) dziecko"

  • Dodano: 2018-04-19 14:15

Na co zwrócić uwagę i gdzie szukać pomocy w przypadku wykorzystywania seksualnego dzieci oraz jak rozpoznać niepokojące sygnały płynące od krzywdzonego dziecka? Te i inne pytania były przedmiotem konferencji, która odbyła się w Bytomiu.

Odpowiedzi na nie udzielili mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

Realizując założenia kampanii „Moje Bezpieczne (?) Dziecko”, wczoraj w filii ROM-E Metis w Bytomiu, odbyła się konferencja szkoleniowa, poświęcona podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z dorosłymi. Spotkanie miało na celu ochronę przed zagrożeniami na tle seksualnym, pornografią dziecięcą, porwaniami i handlem ludźmi. Konferencja, której otwarcia dokonał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach insp. dr Paweł Zając, była inauguracją tegorocznych szkoleń w ramach prowadzonej kampanii adresowanej do nauczycieli i opiekunów prawnych, a następnie za ich pośrednictwem - dzieci.

W dniu inauguracji, w szkoleniu udział wzięli pedagodzy oraz nauczyciele klas 4-8 ze szkół podstawowych województwa śląskiego - łącznie około 50 osób. Inicjatorem kampanii jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z katowickim Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno - Edukacyjnym Metis.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również