Wiadomości z Łazisk Górnych

Komu może pomóc dietetyk?

  • Dodano: 2022-11-15 05:45, aktualizacja: 2022-11-18 07:12

Konsultacje dietetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla osób, które mają problemy z otyłością, rozmaitymi schorzeniami o podłożu metabolicznym. Z usług dietetyka korzystają także sportowcy i osoby pragnące cieszyć się dobrym zdrowiem.

Profesjonalne porady dietetyczne są nieocenione dla wszystkich, którzy pragną zmienić coś w swojej sylwetce, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, poprawić kondycję. Dobrze zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to recepta na ładny wygląd i zdrowie. Warto wobec tego skorzystać z fachowego doradztwa.

W czym pomoże dietetyk?

Wiele mówi się o tym, że dobrze zbilansowana dieta ma ogromne znaczenie, ale nie każdy wie, na czym ona polega. Mnóstwo słyszy się o rozmaitych stylach żywieniowych, ale kluczowe staje się indywidualne podejście. Można na nie liczyć w przypadku profesjonalnej poradni dietetycznej takiej jak Symbioss. Na podstawie stanu zdrowia danej osoby, jej celów sylwetkowych i preferencji zostanie dobrany odpowiedni model żywieniowy. Istotne staje się dostosowanie właściwego jadłospisu, aby uzyskać pożądany efekt i jednocześnie nie wyrządzić sobie krzywdy zbyt restrykcyjną dietą, powodującą niedobory składników pokarmowych. Warto wybrać się do sprawdzonego dietetyka, zamiast bazować na informacjach znalezionych w czasopismach, przedstawionych w poradach telewizyjnych lub na stronach internetowych. Dietetyk doradzi, co należy zrobić, aby być zadowolonym ze swojego wyglądu i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Kiedy udać się do poradni dietetycznej?

Jako że każdy człowiek jest inny, to nie ma jednego idealnego modelu żywieniowego dla wszystkich. Dobry dietetyk w Częstochowie doskonale o tym wie, dlatego dobiera plan żywieniowy do konkretnego pacjenta, mając na uwadze jego potrzeby i oczekiwania, ewentualne problemy zdrowotne. Specjalistyczna konsultacja jest niezwykle pomocna do skorygowania złych nawyków prowadzących do wystąpienia rozmaitych dolegliwości. Jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem, zmaga się z nadwagą, otyłością, niedowagą, alergiami pokarmowymi, to warto odwiedzić poradnię dietetyczną.

Będzie to dobre rozwiązanie również w przypadku zmagania się z różnego typu chorobami układu pokarmowego, oddechowego, sercowo-naczyniowego, neurologicznego. Kobiety zamierzające zajść w ciążę lub spodziewające się dziecka również powinny odwiedzić dietetyka. Opracuje on jak najlepiej zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i minerały, kwasy tłuszczowe, antyoksydanty itd. Wszystko to zwiększa szanse na urodzenie zdrowego dziecka i pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji. Osoby aktywne fizycznie również wiele skorzystają dzięki konsultacjom dietetycznym.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również