Wiadomości z Łazisk Górnych

Kierujący motorowerem zatrzymany za posiadanie marihuany

  • Dodano: 2022-04-07 07:00, aktualizacja: 2022-04-06 23:01

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 30-mieszkańca Łazisk Górnych, bo ten posiadał przy sobie środki odurzające.

30-latek został zatrzymany 5 kwietnia przed godziną 16.00 na parkingu przy Miejskim Domu Kultury. Kierujący motorowerem nie krył swojego zdenerwowania policyjną kontrolą. Okazało się, że powodem jego niepokoju stały się narkotyki. Znaleziony przez mundurowych susz został poddany badaniu narkotesterem. Potwierdziło się, że to marihuana. Mieszkaniec Łazisk Górnych trafił do komisariatu i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 30-latek skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze, co w praktyce przyznanie się do popełnienia przestępstwa, a w efekcie skazanie bez rozprawy.

W polskim ustawodawstwie posiadanie każdej ilości narkotyków jest zabronione. Karą objęte są także wszystkie rodzaje substancji odurzających. Kary za posiadanie narkotyków określa Art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

  • posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
  • posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
  • posiadanie niewielkiej ilości na własny użytek to kara pozbawienia wolności do roku, kara ograniczenia wolności lub grzywna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również