Wiadomości z Łazisk Górnych

Groził pracownikowi ochrony sklepu. Właśnie usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-08-26 08:30, aktualizacja: 2020-08-26 08:50

38-letni mężczyzna notorycznie widywany jest przy jednym z łaziskich dyskontów. Według relacji świadków, zaczepia on klientów, prosząc o drobne.

38-letni mężczyzna jest osobą bezdomną. Często można go spotkać przy sklepach, zwłaszcza dyskontach, na terenie Łazisk Górnych. W sobotę ( 22 sierpnia) po południu człowiek ten znów pojawił się przy na parkingu przy ulicy Dworcowej, gdzie doszło do scycji z pracownikiem ochrony.

Grożąc pobiciem i pozbawieniem życia, 38-latek zapowiedział, że wróci tam wieczorem i zrealizuje swój plan wobec mężczyzny, który dbając, między innymi o komfort klientów, zwrócił mu wcześniej uwagę.

W obawie przed groźbami

Pracownik ochrony poinformował o całej sytuacji policjantów z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. Mundurowi szybko ustalili miejsce pobytu agresora i zatrzymali go. Był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy wczoraj przedstawili mu zarzut kierowania gróźb karalnych.

Dziś przed południem 38-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie objęty został środkami zapobiegawczymi w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania do niego, a także zakazu przebywania przy miejscu pracy pokrzywdzonego.

Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również