Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Ekologia, przygoda i dobra zabawa

  • Dodano: 2014-07-30 16:45, aktualizacja: 2017-11-29 14:19

W dniach od 5 do 15 lipca 2014 roku, grupa 27 wychowanków Miejskiego Ośrodka Wspierania Rodziny i Dziecka w Łaziskach Górnych uczestniczyło w koloniach letnich w Międzywodziu, zorganizowanych przez stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w ramach realizacji zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn.: Profilaktyka zdrowotna realizowana w trakcie wyjazdu dzieci i młodzieży, mieszkańców Łazisk Górnych w tereny czyste ekologicznie w okresie letnim od 28 czerwca 2014 roku do 31 sierpnia 2014 roku.

Koloniści spędzili 10 słonecznych dni w Międzywodziu na wyspie Wolin. W trakcie wypoczynku dzieci brały udział w szeregu zajęć ekologicznych, zabawach ruchowych i wycieczkach. Dzieci najlepiej bawiły sie na plaży i w morzu, ale lubiły także wyjeżdżać w ciekawe miejsca. Wraz z wychowawcami odwiedzili Trzęsacz oraz Woliński Park Narodowy, gdzie mogli podziwiać wspaniałe żubry oraz inne leśne zwierzęta. Największą atrakcję dla chłopców stanowiła wizyta w bunkrze V3, gdzie niemieccy żołnierze budowali wyrzutnie rakiet, a w którym obecnie znajduje się muzeum z eksponatami militarnymi.

Dzieci odwiedziły również Bałtycki Park Dinozaurów, gdzie mogły zobaczyć kangury czy strusie, a także spacerowały po molo w Międzyzdrojach i odwiedziły Aleję Gwiazd szukając odcisku dłoni pasującego do własnego.

W trakcie trwania kolonii dzieci podzielone były na grupy w ramach których rywalizowały w różnych konkursach. W myśl zasady w "zdrowym ciele zdrowy duch" codziennie rano odbywała się gimnastyka lub biegi po plaży, dla wzmocnienia zdrowia uczestników i wychowawców.  Jak na każde kolonie przystało dzieci bawiły się także na dyskotekach, przy ognisku śpiewając szanty oraz poznając okoliczne legendy.

Po 10 dniach wszyscy wychowankowie wrócili do domu opaleni, wypoczęci i pełni energii do kolejnych wakacyjnych przygód.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i firmom dzięki wsparciu których odbył się tegoroczny wyjazd. Dziękujemy firmie Energopomiar Gliwice, Fundacji Pracowniczej Pro-Eko, firmie Altom-Service Sp. z o.o., Instytutowi Samorządu i Administracji, firmie ESAB Sp. z o.o., Kompanii Węglowej SA Oddział KWK Bolesław Śmiały oraz radnym i władzom miasta Łaziska Górne.

Wyjazd dofinansowany został ze środków budżetu Miasta Łaziska Górne na 2014 rok, w ramach realizacji zadania ochrony i promocji zdrowia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.